Safety cover, Tesys Deca Advanced, for LC1D115-150A contactor
  • Prevent access to the moving contact carrier
  • Operate within a temperature range of -40°C to 70°C
  • RoHs and Reach compliant
Manufacturer: Schneider Electric
SKU: LAD9ET5
GTIN: 3606487168546
Available for Shipping: 18-May-2026
These accessories are safety cover for TeSys Deca Advanced contactors 3 poles 115A to 150A and 4 poles 200A. They are designed to prevent access to the moving contact carrier. Unique QR code provides quick access to complete product data.