Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Control type | rocker |
| Product or component type | switch |
| Range of product | 600 Series |
| Complementary | |
| Number of poles | 1 |
| Motor M-rating AS3133 | M60 |
| [Ue] rated operational voltage | 250 V |
| Depth | 26 mm |
| Colour tint | white |
| Width | 23 mm |
| Mounting mode | front |
| Installation direction | horizontal, vertical |
| Material | PC (polycarbonate) |
| Length | 23 mm |
| Network number of phases | 1 phase |
| Surface finish | gloss |
| Network type | AC |
| Rated current | 16 AX, 20 A |
| Number of gangs | 1 gang |
| Cable cross section | 4 x 1.5-1.5 mm², 2 x 2.5-2.5 mm² |
| Ambient air temperature for operation | -10-40 °C |