Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | switched socket |
| Range of product | 600 Series |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230/240 V 50 Hz |
| Colour tint | white |
| Width | 118 mm |
| Quantity per set | set of 5 |
| Cut-out dimensions | 50 mm |
| Installation direction | horizontal |
| Control type | rocker |
| Material | PC (polycarbonate) |
| Fixing center | 84 mm |
| Type of packing | carton |
| Surface finish | gloss |
| Number of gangs | 2 gangs |
| Device mounting | surface |
| Cable cross section | 3 x 2.5-2.5 mm² |
| Ambient air temperature for operation | -10-40 °C |
| Height | 74 mm |