Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Colour tint | black |
| Material | PC (polycarbonate) |
| Product or component type | plug |
| Range of product | 900 Series |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230/240 V |
| Pin number | 3 |
| Width | 45 mm |
| Quantity per set | set of 20 |
| Cable cross section | 0.75-1.5 mm² |
| Connector type | screw terminals |
| Type of packing | carton |
| Surface finish | gloss |
| Rated current | 15 A |
| Diameter | 45 mm |
| Ambient air temperature for operation | -10-40 °C |
| Network frequency | 50 Hz |