Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Pin number | 3 |
| Range | 56 Series |
| Product or component type | plug |
| Product brand | Clipsal |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V |
| Colour tint | orange |
| [In] rated current | 16 A |
| Quantity per set | set of 4 |
| Material | plastic |
| Network number of phases | 1 phase |
| Type of packing | carton |
| Network frequency | 50 Hz |
| Environment | |
| IP degree of protection | IP67 6H |