Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Material | plastic |
| Product or component type | appliance inlet |
| Range of product | 56 Series™ |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V |
| IP degree of protection | IP67 |
| Colour tint | grey |
| Quantity per set | set of 3 |
| Mounting mode | surface mounted |
| Network number of phases | 3 phases |
| Type of packing | carton |
| Rated current | 16 A |
| Ambient air temperature for operation | -40-55 °C |
| Network frequency | 50 Hz |