Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Material | plastic |
| Product or component type | connector plug |
| Range of product | 56 Series™ |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V |
| IP degree of protection | IP67 6H |
| Pin number | 3 |
| Colour tint | orange |
| Quantity per set | set of 4 |
| Type of packing | carton |
| Rated current | 16 A |
| Network frequency | 50 Hz |