Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Range | ComPacT |
| Product or component type | short rear connection |
| Accessory / separate part category | connection accessory |
| Poles description | 4P, 3P |
| Range compatibility | PowerPact PowerPact Multistandard circuit breaker, ComPact Compact NSJ circuit breaker, ComPact Compact NR circuit breaker, ComPact Compact INV circuit breaker, ComPact ComPacT INS circuit breaker, ComPact ComPact NS circuit breaker |
| Range of product | INS320...630, INV320...630, NS400...630, INSJ400, NS400...630 DC, NSJ400...600, PowerPact multistandard, NR400...630 |
| [In] rated current | 630-630 A |
| Complementary | |
| Length | 50 mm |
| Shape | short |
| Location of connection | rear |
| Quantity per set | set of 2 |
| Localisation on device | top and bottom |
| Connection pitch | 45 mm |