Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product compatibility | V321 |
| Product or component type | fibre optic module |
| Accessory / separate part category | communication accessory |
| Range of product | VAMP, Easergy P3 |
| Complementary | |
| Depth | 20 mm |
| Width | 62 mm |
| Optic fibre type | glass fibre diameter: 62.5/125 µm |
| Communication port protocol | SPAbus, IEC 60870-5-103, DNP3, Modbus serial |
| Device composition | glass receiver, glass transmitter |
| Maximum number of supported devices | 32 |
| Supply | via RS232 port, 12 V DC via external supply |
| Connector type | 1 RS232 connector, 1 SUB-D connector with 19 pins, 2 ST connector |
| Height | 86 mm |