Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Height | 115 mm |
| Range of product | MasterPact NW, Compact NS630...1600 |
| Offer type | spare part |
| Product or component type | external sensor |
| Net weight | 11.05 kg |
| Mounting location | frame |
| Range compatibility | MasterPact NT, MasterPact NW, ComPact NS630b...1600 |
| Width | 280 mm |
| Device application | power supply |
| Device short name | sensor + Vigi cable |
| Complementary | |
| Depth | 71 mm |
| Accessory / separate part category | spare part for MasterPact NT, spare part for MasterPact NW |
| Height | inside: 115 mm, outside: 216 mm |
| Width | inside: 280 mm, outside: 381 mm |
| [In] rated current | 630 A, 800 A, 1000 A, 1250 A, 1600 A |
| Current transformer type | earth leakage protection |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |