Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Display colour | monochrome |
| Range of product | Modicon M171/M172 |
| Product or component type | display module |
| Supply | external source |
| Complementary | |
| Product compatibility | logic controller M171 performance |
| Display type | backlit LCD |
| Number of key | 5 |
| Colour | grey |
| [Us] rated supply voltage | 24 V AC/DC |
| Marking | CE |
| Power consumption in W | 2 W |
| Height | 160 mm |
| Depth | 27 mm |
| Realtime clock | with clock |
| Width | 90 mm |
| Local signalling | 3 LEDs (green) |
| Net weight | 0.197 kg |
| Display resolution | 128 x 64 pixels |
| Environment | |
| Standards | UL 94 |
| Product certifications | cURus |