Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Device short name | VBFX |
| Product compatibility | V02...V2, VN12, VN20 |
| Range | TeSys |
| Product or component type | enclosure |
| Complementary | |
| Depth | 131 mm |
| Width | 90 mm |
| Rotary handle padlocking | with |
| Compatibility code | empty enclosure |
| Environmental characteristic | standard environment |
| Net weight | 0.34 kg |
| Handle colour | black |
| [Ithe] conventional enclosed thermal current | 25 A, 32 A, 20 A, 16 A, 10 A |
| Handle front plate colour | black |
| Height | 146 mm |
| Environment | |
| IP degree of protection | IP65 |