Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Device short name | XVSV |
| Beacon or indicator bank unit type | sound unit |
| Product or component type | editable electronic alarm |
| Range of product | Harmony XVS |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 10...30 V DC |
| Associated fuse rating | 1 A |
| Device application | subway, packaging, printing |
| Depth | 24.9 mm |
| Width | 80 mm |
| Material | NBR (nitrile butadiene rubber), TPE (thermoplastic elastomer): front panel, PC (polycarbonate): back cover, PC (polycarbonate): body |
| Assembly style | ready assembled |
| Overvoltage category | class II conforming to EN/IEC 61140 |
| Colour | dark grey |
| [Us] rated supply voltage | 12...24 V DC |
| Current consumption | 75 mA at 24 V DC |
| Input type | binary: 63 channel input, bit: 6 channel input |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 2.5 kV conforming to IEC 60947-1 |
| Net weight | 0.142 kg |
| Marking | CE |
| [Ui] rated insulation voltage | 250 V |
| Mounting diameter | 80 mm |
| Power consumption in W | 1.8 W |
| Mounting support | 72 mm DIN rail |
| Clamping connection capacity | <= 1 x 1.5 mm² |
| Inrush current | 30 A |
| Height | 80 mm |
| Environment | |
| Protective treatment | TC |
| Relative humidity | 35-85 % without condensation |
| Noise level | 0-89 dB (stop or suppress) at 1 m |
| Ambient air temperature for storage | -20-60 °C |
| Signalling type | adjustable vocal sound |
| Vibration resistance | 7 gn |
| IP degree of protection | wall mounted: IP20, panel mounted: IP65 conforming to EN/IEC 60529 |
| Pollution degree | 2 |
| Standards | EN/IEC 60947-5-1 |
| Ambient air temperature for operation | -10-55 °C |
| Discrete output type | PNP |