Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Accessory / separate part category | mounting and fixing accessory |
| Range of product | Harmony XVU |
| Accessory / separate part type | fixing plate |
| Component name | XVU |
| Product or component type | modular tower light |
| Mounting diameter | 60 mm |
| Complementary | |
| Length | 8-8 mm |
| Product compatibility | XVUZ05, XVUZ800, XVUZ400, XVUZ02Q, XVUZ02 |
| Housing colour | black |
| Net weight | 0.36 kg |
| Material | aluminium V-0 conforming to UL 94 |
| Mounting support | wall mounted |
| [Us] rated supply voltage | 110...240 V AC, 24 V AC/DC |
| Environment | |
| IP degree of protection | IP65 |
| Ambient air temperature for storage | -40-70 °C |
| Ambient air temperature for operation | -25-50 °C |
| Product certifications | CE, UL, CSA |