Optional vertical connection adapter, ComPacT NS1600/NS2500, 3 poles, fixed, 1600A/2500A, 3 parts
Manufacturer: Schneider Electric
SKU: 33975
GTIN: 3303430339755
Available for Shipping: 18-May-2026
Delivery date: 18-May-2026
Main
Poles description 3P
Mounting mode fixed
[In] rated current 1600-2500 A
Range ComPacT
Product or component type connection adapter
Accessory / separate part category connection accessory
Range compatibility ComPact ComPact NS1600b...3200, ComPact ComPact NS630b...1600
Range of product ComPacT NS1600b...3200 new generation, ComPacT NS630b...1600 new generation
Complementary
Accessory / separate part category spare part for Compact NS630b...1600
Connection position vertical
Connection pitch 115 mm
Only registered users can write reviews