Temp Sensor: STP200-50, Pipe, 50 mm (1.97 in), TAC I/NET
Manufacturer: Schneider Electric
SKU: 5123130010
GTIN: 7332552012136
Temp Sensor: STP200-50, Pipe, 50 mm (1.97 in), TAC I/NET These sensors are designed for immersion mounting in pipe systems with a separate pocket/well.
Call for pricing
Device application pipe immersion
Product compatibility I/NET
Depth 44 mm
Colour black and green
Output type resistive output
Width 65 mm
Net weight 0.1 kg
Type of measurement temperature
Targeted region Europe, Asia Pacific.
Range of product STP200
Height 84 mm
Complementary
Material stainless steel: immersion tube, PA (polyamide): connection box
Type of installation immersion
Former part number 5123130010
Only registered users can write reviews