Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | analog temperature module |
| Mounting support | wall mounted, 35 mm symmetrical DIN rail |
| Range of product | Easergy P3 |
| [Us] rated supply voltage | 24 V DC |
| Complementary | |
| Number of inputs | 1 PTC (temperature sensor) , 12 RTD (temperature sensor) |
| Analogue output number | 4 |
| Temperature probe type | Pt 100, Ni 100, Ni 120, Cu 10 |
| Analogue input number | 4 |
| Communication port support | fiber optic, serial link |
| Environment | |
| Ambient air temperature for operation | 0-55 °C |